Українська мережа обміну трафіком
Третейський Суд Інтернет Асоціації України
Проект
Дослідження інтернет-аудиторії України
Глосарій сфери інтернет-реклами


Лист №215 від 03.12.2015 АМКУ щодо користування об’єктами енергетичної інфраструктури

Голові Антимонопольного комітету України

Терентьєву Ю.О.

 

 

 

 

Вих. № 215

від «03» грудня 2015 р.

 

Щодо користування об’єктами

енергетичної інфраструктури

Шановний Юрію Олександровичу!

Інтернет Асоціація України (далі - ІнАУ), яка об'єднує понад 180 підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій України, засвідчує Вам свою повагу та звертається з наступним.

На сьогодні в правовому полі України існують законодавчі прогалини щодо прозорого механізму спільного використанням інфраструктури об’єктів електроенергетики операторами, провайдерами телекомунікацій для розміщення телекомунікаційних мереж.

 НКРЗІ розробляє закон про інфраструктуру, який мав би врегулювати згадану проблему, але він однозначно не буде прийнятий ще мінімум півроку.

При Антимонопольному комітеті України створена робоча група, метою діяльності якої є напрацювання можливих шляхів вирішення проблем доступу операторів та провайдерів до об’єктів енергетичної інфраструктури шляхом формування Правил професійної етики з використання об’єктів енергетичної інфраструктури для розміщення телекомунікаційних мереж.

ІНАУ є активним учасником згаданої робочої групи, де ініціює та підтримує кроки зі створення єдиних умов для всіх учасників ринку щодо доступу до об’єктів інфраструктури, єдиних умов будівництва, легалізації та користування опор ПЛ 0.4-10кВ для організації сумісного підвісу.

Проте паралельно з роботою в робочій групі з розроблення згаданих Правил етики деякі енергопостачальні компанії самостійно готують та запроваджують власні правила і процедури з доступу до опор ПЛ 0.4-10кВ, в т. ч. і ціни з доступу, а також активно демонтують вже збудовані телекомунікаційні мережі без жодних спроб до компромісів з їх легалізації.

Схоже, що зазначені питання не можуть бути оперативно вирішені в згаданих Правилах етики та потребують окремого нормативного врегулювання.

На підставі зазначеного, просимо Вас сприяти паралельно з підготовкою Правил етики запровадженню мораторію на односторонню зміну енергопостачальними компаніями правил та процедур доступу до опор ПЛ 0,4-10 кВ та  роботі над положенням щодо легалізації вже збудованої телекомунікаційної інфраструктури на опорах ПЛ 0.4-10кВ.

 

З повагою,

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                      О.Федієнко

 

Вихідний_№215_Додаток.doc 71.00 KB
Інтернет Асоціація України:
04053, Украина, г.Киев,
О.Гончара, 15/3, офіс 22.
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.ua
E-mail: dir [at] inau.ua
© Інтернет Асоціація України, 2014
При використанні матеріалів ІнАУ посилання на сайт є обов'язковим.