Лист №223/1-3 від 11.12.2014 щодо проекту Положення про Міністерство інформаційної політики України

Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Прем’єр-міністру України

Яценюку А.П.

 

Голові Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики

Сюмар В.П.

 

Міністру інформаційної політики України

Стецю Ю.Я.

 

Вих. №223/1-3

Від «11» грудня 2014р.

 

 

Шановний Арсенію Петровичу!

 

Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ), яка об'єднує 180 підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій України, засвідчує Вам свою щиру повагу та звертається з наступним.

В мережі Інтернет з’явився проект Положення про Міністерство інформаційної політики України (додається). При розгляді вказаного проекту нами було виявлено декілька норм, що, на нашу думку, можуть призвести до надмірного державного контролю та впливу на засоби масової інформації та до обмеження свободи слова в Україні.

Так, пп. 6 та 14 п. 4 Положення зазначає наступне:

«4. МІП України відповідно до покладених на нього завдань:

6) здійснює нормативно-правове регулювання у сферах поширення інформації...

14) розробляє заходи щодо … захисту прав … споживачів інформаційної продукції».

Вважаємо, що чинне законодавство України у достатньому обсязі здійснює регулювання у сферах поширення інформації та захищає права споживачів, а такі широкі, загальні та не обмежені формулювання повноважень Міністерства надають можливість ввести в дію норми, які б встановили в Україні цензуру та можливість впливати і вчиняти тиск на окремі ЗМІ, операторів та провайдерів телекомунікацій.

На нашу думку, будь-яке більше, ніж існує на сьогоднішній день в Україні, регулювання поширення інформації буде мати лише негативний ефект щодо України як на внутрішній, так і на зовнішній політичній арені.

Також звертаємо Вашу увагу, що питаннями розвитку інформаційного суспільства з огляду на довгострокову перспективу уже опікується ряд інших органів виконавчої влади. З метою уникнення дублювання повноважень, а також через обмежений у часі період функціонування Міністерства інформаційної політики України, вважаємо за недоцільне включення завдань щодо «створення умов для розвитку інформаційного суспільства» до
ст. 1 та 3 Положення про Міністерство.

Крім того, вважаємо, що у Положенні включено декілька норм, що є, вочевидь, зайвими для даного Міністерства, проте створюють певні можливості для корупційних діянь, наприклад розкрадання бюджетних коштів та надання преференцій лояльним ЗМІ. Зокрема, такими нормами, на нашу думку, є підпункти 14 та 32 п. 4 Положення, згідно з якими Міністерство:

«14) розробляє заходи щодо надання державної підтримки засобам масової інформації…;

32) утворює, ліквідовує, реорганізовує підприємства, установи та організації…»

 

Приймаючи до уваги вищезазначене, просимо не затверджувати Положення про Міністерство інформаційної політики України із вказаними нормами.

 

 

Додаток: проект Положення про Міністерство інформаційної політики України на 6 арк.

 

 

 

З повагою,

 

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                                     Т.Попова

 

 

 

Прикріплені файли
Долучення Size
Вихідний_№223_-_Додаток.doc 63.5 КБ